Zastosowania dla przemysłu spożywczego

Produkty w postaci cząstek stałych

Biorąc pod uwagę złożoną naturę produktów ze stałymi cząstkami, rurowe wymienniki ciepła SACOME i instalacje do przetwarzania produktów spożywczych są starannie projektowane, aby uniknąć zatoru cząstkami stałymi o dużych rozmiarach, dbając o jakość i bezpieczeństwo całego procesu.

Pomidory, sosy i dressingi

Główną zaletą naszych wymienników ciepła i instalacji procesowych jest podwyższenie współczynników wymiany ciepła oraz skrócenie czasu obróbki przy zachowaniu aromatów i smaków produktu.

Soki owocowe i napoje

Pasteryzacja w celu wyeliminowania obecności mikroorganizmów i wydłużenia okresu przydatności do spożycia produktu lub chłodzenie w celu aseptycznego napełniania to tylko niektóre reprezentatywne przykłady typowych procesów stosowanych w naszych wymiennikach ciepła z rur falistych i instalacjach przetwórczych.

Chłodzenie brzeczki

SACOME jest jednym z głównych dostawców dla światowych liderów w produkcji whisky i innych napojów spirytusowych, takich jak brzeczka i ekstrakt z piwa.

Margaryna

Wymienniki ciepła z rur falistych SACOME mają doskonałą wydajność podczas procesu przetapiania i fluidyzacji półstałej margaryny, chłodzonej przed napełnieniem opakowania.

Produkty mleczarskie

Specjalne procesy, takie jak podgrzewanie do ultra-wysokiej temperatury (UHT), wymagają systemów o długich czasach pracy i niskim zanieczyszczeniu. W tej dziedzinie faliste wymienniki ciepła SACOME nie mają konkurencji wśród innych konfiguracji wymienników ciepła.

Desery

Technologia wymiany ciepła SACOME do pasteryzacji i chłodzenia tych produktów, co pozwala na wydłużenie okresu przydatności produktu do spożycia. Zastosowanie własnej technologii rur falistych pomaga nadać produktowi wartość dodaną, której kluczowym czynnikiem jest jakość.

Jaja i produkty jajeczne

Proces pasteryzacji jest zasadniczym etapem mającym na celu wydłużenie okresu przechowywania płynnych jaj i produktów jajecznych (takich jak żółtko lub białko jaja).